Mandat za parkowanie. O co chodzi z tymi znakami TAXI!??

Logika dnia codziennego, a logika przepisów często się rozmijają. To co dla nas jest oczywiste jako pierwsze, wedle prawa drogowego jest ostatnie. Kiedy dotyczy to pierwszeństwa znaków, może kosztować kierowcę kilkusetzłotowy mandat i punkty karne. Choć to co zrobił było logiczne.

 

 

 

Narzekamy na brak miejsca do parkowania w miastach, czasem chcemy podrzucić kogoś na przystanek lub ,, wyrzucić” w jakimś miejscu. Stanąć na minutkę, by skoczyć do bankomatu. Widok pustego miejsca w okolicy zatoki przystankowej czy postoju taksówek, aż prowokuje, żeby skorzystać z okazji i zatrzymać się na kilka minut. A to może słono kosztować. Wszystko przez znaki, wedle których początek nie jest początkiem. Gdzie wiec można się zatrzymać?

O co chodzi z tymi znakami

Postoje taksówkowe są oznaczone znakami D-19 i D-20. Miejsce postoju taksówek wyznacza Niebieska tabliczka z białym napisem ,,TAXI” druga taka sama tyle, że przekreślona. Koniec postoju.  Łatwe prawda?

Nie. Początek postoju wyznacza znak końcowy, przekreślony czyli D-20. To przekreślenie sugeruje koniec. Niestety nie, to dopiero początek postoju.

Wedle rozporządzenia  ministra infrastruktury z 2002, ten znak  ma stać pierwszy. Znak D-19, bez czerwonej kreski, ma stać na końcu miejsca wyznaczonego na postój.

Jeśli zatrzymasz pojazd przed tym znakiem, przekonany, że parkujesz jeszcze przed przejściem to współczuję. W najlepszym wypadku pouczenie w innym mandat na ok. 100 PLN.

Wkrótce kolejny materiał.

Bartosz #KategoriaB

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *