Moda na auta. Wybierasz trend czy własny styl?

Moda na auta. Wybierasz trend czy własny styl?

 

Motoryzacja i moda mają ze sobą wiele wspólnego. Włoski projektant ubrań i ikona stylu, Giorgio Armani powiedział kiedyś, że, Podobnie jak przy ubraniach, nie ma nic bardziej kuszącego niż dobranie samochodu do osobowości człowieka. Właśnie ubranie buduje pierwsze wrażenie o drugim człowieku, ponieważ pierwsze do poznania jest zawsze oko. A dziś w erze mobilności, pierwsze obserwacje to ubranie i samochód. Jak zinterpretujemy to co zobaczymy, wpływa na dalszy ciąg znajomości.

 

Pomyśl, jak odbierają Cię ludzie widząc twoje auto?

 

Pozostajemy w modowej analogii. Typ nadwozia auta, jest motoryzacyjnym odpowiednikiem kroju i modelu ubrania

Limuzyna (sedan), SUV, hatchback czy kombi, cabrio, pełnią taką samą role jak garnitur, koszula i krawat, polo, jeansy czy golf.

Garnitur ludzie kojarzą z elegancją, biznesmenem lub ważną uroczystością. Czarny golf przez Steva Jobsa kojarzy się z człowiekiem sukcesu i nowoczesnością, a jeansy z ubiorem codziennym. Ten sam mechanizm działa w przypadku samochodów. Prócz kształtu, istotne znaczenie ma kolor. Im ciemniejszy, tym bardziej poważny. Zupełnie jak męski garnitur.

O to kilka skojarzeń z różnymi typami nadwozi, jakie mają ludzie. Wybrane na podstawie występowania w tekstach i rozmów z kierowcami i kandydatami.

 

Sedan/limuzyna = prestiż, auto prezesa, władza

Hatchback (kompakt) = miejski, młodzieżowy

SUV = zakupy, wycieczka, rodzina, dzieci

Crossover = terenówka, góry, błoto

Kombi= auto rodzinne, firmowe

kabriolet = lato, młodość, sezon, zabawa, radość

Kompakt = miejskie autko, pierwszy samochód

Własny styl

,,Budę” auta podobnie jak ubranie, każdy wybiera sobie sam. Decydującym czynnikiem jak w wypadku ubrań jest rozmiar, kolor i przede wszystkim marka. Widzicie, przy wyborze auta kierujemy się własnymi kryteriami, podobnymi do tych jak przy garnituru. Kupujemy co pasuje do sylwetki, stylu bycia i budżetu.

W moim przypadku są to ubrania i auta klasyczne, modele ponadczasowe wzbogacone akcentem dekadencji i nonszalancji w formie dodatków. Jak poszetka, buty, krawat czy guziki. Akcesoria i dodatki w modzie są tak ważne dla komfortu noszenia jak wyposażenie auta w motoryzacji.

Ten tekst jest pierwszym z serii. Wkrótce opublikuję  kolejny materiał. Zapraszam Cię do śledzenia mediód społecznościowych z #KategoriaB.

Bartosz #KategoriaB

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *